מה כדאי לעשות עם רכב שלא שווה לשפץ

פורסם בתאריך 26 בדצמבר 2019 בקטגוריה

הרכב ששירת אתכם בנאמנות במשך שנים ארוכות מתחיל לעשות בעיות ושוהה זמן ממושך במוסך. הוא עשוי לבלום בפתאומיות, להתחמם יתר על המידה, תיקונים קטנים הופכים לתיקונים גדולים ויקרים מאוד. הגיע הזמן להחליף אותו ברכב שלא יסכן אתכם ואת הנוסעים האחרים על הכביש ויספק לכם חוויית נהיגה טובה ובטוחה יותר.

מי יקנה את הרכב הישן שלכם?

הדילמה שמעסיקה בעלי רכבים רבים היא כיצד ולמי למכור את הרכב ומהי השיטה המשתלמת ביותר. קיימות מספר אופציות שעומדות בפני בעלי רכבים שהרכב שלהם עומד ומעלה אבק בחנייה וצובר קנסות או כבר לא שימושי ובטיחותי:

האופציה הראשונה היא לנסות למכור את הרכב בדרך עצמאית דרך הלוחות והקבוצות בפייסבוק או אתרי יד שנייה כולל סטיקר על הרכב של "מוכרים אותי" עם מספר הטלפון. הדרך העצמאית יכולה אומנם להביא בעקבותיה מתעניינים, אבל היא עשויה גם להימשך זמן רב ולגזול אנרגיות רבות ולהתיש. אתם נדרשים להציג את הרכב לראווה, להוציא אותו לנסיעת מבחן ולנהל מו"מ קשוח עם רוכשים פוטנציאליים, שבמרבית המקרים מנסים להוריד את המחיר ולא תמיד עושים זאת בדרך נעימה וגם המחיר המוצע הוא לא המחיר אותו קיוויתם לקבל, גם לא עבור רכב ישן כמו שלכם.

האופציה השנייה שעומדת בפני בעלי רכב ישן היא לבצע טרייד אין – לרכוש רכב חדש ולקבל הנחה תמורת מסירת הרכב הישן למגרש או לחברה המבצעת את הטרייד אין. אבל לא חברה מציעה טרייד אין אטרקטיבי ורוב הסיכויים שגם ההנחה שתקבלו נמוכה יותר משמעותית ממחיר המחירון ולא בהכרח גם תזדקקו כעת לרכב חדש או חלופי ובקיצור, לא בהכרח מדובר בעסקה משתלמת לעת עתה.

לפרק ולהרוויח בגדול

אופציה נוספת היא אופציה של מכירת רכב לקונה רכבים ישנים לפירוק. מדובר במגרשי רכב המחפשים רכבים ישנים לצרכי פירוק וחילוץ חלקי חילוף. מגרשים אלה מתמחים בתהליך שמדומה להשתלת איברים.

המכונאים מפרקים את הרכב לגורמים ומשתמשים בחלקים שימושיים לטובת רכבים אחרים שזקוקים לאותם חלקים כדי להמשיך להתקיים והברזל נמסר למחזור. זהו תהליך שטוב גם לסביבה, כיוון שהוא מבצע מחזור של חומרים וגם חשבו שהרכב הישן שלכם ממש יכול להציל רכבים אחרים.

כמובן שמעבר ליתרונות הסביבתיים שטמונים בתהליך הפירוק הרי שמדובר באלטרנטיבה משתלמת לבעלי רכבים. כאשר לוקחים בחשבון את פרק הזמן הארוך של מכירת רכב ישן, שיכולה להגיע גם למספר חודשים תלוי בגמישות בהורדת המחיר, הרי שברגע מוכרים את הרכב לקונה רכבים ישנים לפירוק מקבלים תשלום מידי כאשר ניתן לבחור גם בין תשלום במזומן, צ'ק, העברה בנקאית או כרטיס אשראי.

אומנם לא קיים מחירון ידוע מראש אודות תשלום על רכבים לפירוק, אבל ניתן לקבל הצעת מחיר מהמגרשים השונים לפני שבוחרים במגרש לו יימכר הרכב. המחיר נקבע לפי פרמטרים שונים כמו למשל, סוג הרכב, שנת ייצור, דגם וכמובן התחזוקה של הרכב – האם עבר תאונות, מה מצבו המכני הכללי וכדומה.

בכל מקרה, מגרשים רבים שיודעים באיזו טרחה מדובר מבחינת בעלי רכבים להסיע רכב ישן ובתהליך מכירתו מציעים גם שירותי גרירה מכל הארץ 24 שעות ביממה. הכוונה היא שאם אתם לא מעוניינים להסיע את הרכב אל המגרש או שהרכב לא במצב שמאפשר הסעתו למגרש, תוכלו להשתמש בשירותי הגרירה של המגרש וליהנות ממסירה בראש שקט כולל תגמול כספי על מכירת הרכב לצרכי פירוק.

מפרק רכבים ניתן למצוא הן בחיפוש בגוגל והן מהמלצות שונות ברשתות החברתיות וכדאי כמובן ליצור קשר טלפוני, להבין כיצד עובד התהליך ולקבל הצעת מחיר ראשונית על הרכב המיועד לפירוק.

ראיתם מוצר שמעניין אתכם? רוצים לקבל יותר פרטים? הזינו את פרטיכם ונחזור אליכם בהקדם!גגונים לפי מותג icon
קישורים icon
מעוניין בייעוץ לפני רכישה?