ההיסטוריה של הגגונים לרכב

פורסם בתאריך 17 בנובמבר 2016 בקטגוריה

אנחנו רואים אותם כל יום על גגות של רכבים אבל מעטים מאוד יודעים מתי כל הסיפור עם הגגונים לרכב התחיל. החלטנו הפעם לספר לכם בקצרה קצת על המקור של הגגונים לרכב.

לפי ויקיפדיה, עד שנות ה-70 המאוחרות, כמעט בכל הרכבים הרגילים היו מרזבים להגנה מפני הגשם שהיו בצדי המכונית בחלק העליון. אותם מרזבים עשו את העבודה של חיבור ציוד נלווה לגג הרכב פשוטה יותר וקלה ולכן זה היה רק עניין של זמן עד שיעלו על הקונספט של גגונים לרכב.

היצור ההמוני הראשון של גגונים לרכב ללא קשר למרזבים היה בשנת 1975 במכונית AMC Pacer ובמכונית Chevrolet Monza ולאט לאט גם מכוניות וחברות אחרות עלו על הרעיון והמרזבים החיצוניים הלכו ונעלמו.

כך הפכו הגגונים לרכב לדרך היעילה ביותר לחבר אביזרים לרכב כדוגמת מנשאים, תאי חפצים ועוד לשלל סוגי הרכבים. עם הזמן, רכבים מסוימים החלו להימכר כשהם מצוידים מראש בגגונים לרכב. בדרך כלל היו אלו רכבי שטח או רכבים משפחתיים כדי להתאים את עצמם לקהל היעד היוצאים לטיולים או נושאים איתם אביזרים כבדים כמו אופני הרים ואפילו קיאקים.

כיום המודעות כלפי הגגונים לרכב גדולה מאוד וכל אדם מכיר את המוצרים ואת השימוש בהם. המוצרים הפכו לנגישים וזולים יותר וגם איכותיים יותר. חברות שונות כמו Thule מצליחות מאוד בתחום וממשיכות לפתח גגונים יעילים יותר, שקטים יותר וחסכוניים יותר.

לאן עוד אפשר להתקדם בתחום? ימים יגידו.

ראיתם מוצר שמעניין אתכם? רוצים לקבל יותר פרטים? הזינו את פרטיכם ונחזור אליכם בהקדם!גגונים לפי מותג icon
קישורים icon
מעוניין בייעוץ לפני רכישה?